Chauvin Arnoux Türkiye

Avrupa’nın lideri Chauvin Arnoux (Fransa)

 

Portatif test ve ölçü cihazlarında uzmanlaşmış, Avrupa’nın lideri Chauvin Arnoux. Ölçüm bizim uzmanlık alanımız

 

1893 yılında Raphael Chauvin ve Rene Arnoux tarafından Fransa Paris te kurulan Chauvin Arnoux 120 yıl sonra mecarasına  Chauvin Arnoux Group ana markası altında fiziksel ve elektriksel ölçüm cihazları ile devam ediyor.  Günlük hayatımızda en önemli ve hayati rol oynayan elektrik, kullanıcı güvenliği ve dağıtımı, maliyetler ve çevresel faktörler göz önüne alınarak kontrol edilmelidir. Bu nedenle dizayn, üretim ve satış 100 yılı aşkın bir süredir, Chauvin Arnoux firmasının temel faaliyet alanı olmuş ve bu şekilde profesyonellere, elektrik dağıtım sistemleri ve bu sistemlere bağlı cihazların güvenliğini, verimliliğini ve devamlılığını ölçüm ve kontrol imkanı sağlanmıştır. 

 

Chauvin Arnoux Group’u temel olarak CHAUVIN ARNOUX® ve  Metrix® olarak iki temel markadan oluşmaktadır. Dünyada milyonlarca profesyonel her gün ölçümlerinde Chauvin Arnoux ölçüm cihazlarını kullanmaktadır. Üretim faaliyetlerimiz, elektriksel ölçüm cihazları ( Test cihazları, multimetreler ve akım klampları), elektriksel güvenlik ölçüm cihazları, enerji kalitesi analizörleri, osiloskoplar ve elektronik sistemler ölçüm ve fiziksel ölçüm cihazlarını kapsamaktadır.

 

Chauvin Arnoux Araştırma ve geliştirme laboratuarları ( 2 adet Fransa, 3 adet Fransa dışında) uzun ömürlü, yenilikçi dizaynları, firmanın imajına uygun olarak tasarlamak üzere devamlı çalışmaktadır. 100 yılı aşkın bir geçmiş ile Chauvin Arnoux tüm dünyada kendi ofisleri ( Amerika, Italya, Çin, İngiltere, İsveç, Almanya, Avusturya, Ispanya ve Lübnan vs) ve çok geniş bir distribütör ve partner ağı ile faaliyet göstermektedir. Müşterilerin ihtiyaçlarına profesyonel satış kadroları ile yıllardır doğru çözümler ile yaklaşılmaktadır. 

 

Grup kalite prosedürleri ile Chauvin Arnoux tüm müşterilerine ulusal ve uluslararası standartları karşılayan ürünleri ISO 9001 ve ISO 14001 standartları ile üretmektedir.

&nbsnbsp;

Entegre Üretim

Dizayn ve üretim Chauvin Arnoux’un temel felsefesidir. Bugün, Chauvin Arnoux sektörde kendi üretim kabiliyetini ve toplam kalite yönetimini garantileyerek üretimini korumuş ender firmalardandır.

 

Fransa’da Chauvin Arnoux®, Metrix® and Enerdis®  markalarını üreten Normandy’de (Vire, Villedieu-les-Poêles et Pont-L’Evèque)  konuşlandırılan 3 fabrika bulunmaktadır. Bu üretim faaliyeti elektronik kartların &uuuuml;retiminden, montaj ve sonrasında nakliyeyi kapsar. Lyon Meyzieu’da bulunan diğer bir fabrika da Pyrocontrole® markasını üretmekte ve sıcaklık sensörlerinde tüm dünyaya satış yapmaktadır.

 

Italya, Çin ve Amerika’da bulunan diğer üç fabrikada da Grubun faaliyet alanlarını tamamlayan ürünleri üretmektedir.

 

30 farklı alanda profesyonel dizayn ekibi, her sene 20den fazla Chauvin Arnoux tarafından üretilen yeni ürün grubunu ortaya çıkartmak için çalışmaktadır. Üretim faaliyeti elektronik kartların üretimden, plastik enjeksiyona ,boyamadan montaja tüm evreleri Chauvin Arnoux fabrikalarında 800’ü geçen personel ile gerçekleştirilmektedir. Tüm grup üretim tesisleri ISO 140001 onaylıdır.

 

Tarihçe

 

1905   Megnetic Ohmmeter buluşu

1923   Ölçümerin rotasyon hızından bağımsız yapılması

1927   Dünyada ilk multi fonksiyonel multimetre patenti.

1934   Akım klambının icadı.

1936   Exposometer icadı

1947   Uzaktan sıcaklık ölçümü için Pyroptique icadı

1952   Ultra-hafif fotoğraf makinelerinde kullanılan Cellapshot icadı

1960   Monoc Universal Test cihazı icadı

1968   Statop sıcaklık kontrollör tanıtımı

1982   Luxmetre, Ses, Sıcaklık ve Nem ölçen ilk multimetre

1985   Terca topraklama ölçüm cihazları lansmanı

1989   İlk 3 fazlı portatif enerji analizörü. Prowatt-3

1994   CA6411 ve CA6413 Toprak Direnci ölçüm klambı

2001   Qualistar Portatif Enerji Kalitesi Analizörü tanıtımı

2004   Portatif izole kanallı Osiloskop tanımı. Scopix

2009   6116 Çok fonksiyonlu portatif elektrik tesisat kontrolü test cihazı

2012   True Inrush ölçüm teknoloji, PEL ve dünyanın n küçük el tipi osiloskop lansmanı

2013   PEL100 data logger’a “Electron D’Or” ödülü, Digiflex sensörlere “Electron de bronze” ödülü

 

Markalar

 

Chauvin Arnoux

 

 

Chauvin Arnoux®, Grubun endüstri, kamu ve teknik tüm kullanıcılar için portatif ölçüm cihazları üreten ana amiral firma.

 

Mevcut uluslararası standartları karşılayan ve müşterilerin beklentileri ile örtüşen geniş bir ürün yelpazesi ile aşağıdaki alanlarda üretim;

Universal test cihazıları: VAT’s, multimetreler, pensampermetreler vb.

Elektriksel test ve güvenlik: Tesisat uygunluk ölçüm, izolasyon test, kaçak akım klampları, topraklama ölçüm, mikroohmmetre, rotasyon test vb test cihazları

Şebeke Kalite: Güç ve harmonik pensampermetreleri, portatif enerji kalitesi ölçüm cihazları

Çevre: Kalibratörler, Sıcaklık ölçüm, sensörler, manometre, luxmetre, ses, takometre vb.

Laboratuar cihazları: Eğitim çantaları, analog test cihazları).

 

Metrix

 

 

Orijin olarak Chauvin Arnoux firmasının rakibi olan Metrix firması, 1997 yılında Gruba dahil oldu ve Endüstriyel, Laboratuar ve Eğitim test cihazları alanlarında uzmanlaşmaya devam etti. Markanın üretim ve dizayn merkezi tarihi Anncey-le-Vieux bugün itibari Chauvin Arnoux grubunun Araştırma ve geliştirme merkezi olarak çalışmaktadır.

 

Digital multimetre, osiloskop ve fonksiyon jeneratörleri gibi laboratuar cihazları üreten Metrix, dizayn, ergonomiklik ve teknoloji açısıdan MTX Mobile serisinde key switch, piyasadaki en küçük izole osiloskop Handscope, kapaklı multimetre MTX Mobile gibi ürünler ile Etoile du Design, Electron D’Or gibi birçok ödüle sahiptir. 

 

Multimetrix

 

 

Multimetrix: "En iyi fiyata basit ölçümler"

 

Multimetrix® giriş seviyesindeki ürünleri en iyi fiyata sunabilme amacı ile 2003 yılında kurulmuştur. Ürün gamı içerisinde multimetreler, clamplar ve elektriksel güvenlik için test cihazlarını Chauvin Arnoux grup kalite güvencesi ile piyasaya sunmaktadır.

 

Site Menu